Verificarea ispășirii pedepsei

13 марта 2018 35

Bună ziua! În 2014 am depus o cerere la Centrul pentru Combaterea Traficului de Ființe Umane. Dumnealor mai târziu mi-au spus că persoana a fost reținută și arestată deoarece a fost deschis un dosar penal referitor la acest caz. Spuneți-mi, vă rog, cum aș putea să verific dacă într-adevăr vinovatul își ispășește pedeapsa? Dacă da, spuneți-mi, vă rog, care este procedura? Mulțumesc!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna,
Pentru început depuneți o cerere prin care informați că d-stră ați depus plîngere anterior, iar actualmente doriți să vi se furnizeze informații privind soluția pe caz.

1 июля 2018