Viciile căţeluşului vandut

30 марта 2017 58

Bună ziua. Am vîndut un căţeluş unui domn. Peste un timp a apărut alergie la căţeluş, domnul dat nu poate să-l lecuiască pe căţeluş şi doreşte să mă dea la judecată din motiv că eu nu l-am prevenit că la căţeluş posibil să apare alergiei de la ceva. Eu i-am propus să-i întorc banii, dar el mie căţeluşul. El nu doreşte sa-mi întoarcă căţeluşul, dar banii vrea înapoi şi pentru procurarea căţeluşului şi pentru lecuire! Ce să fac? Ajutaţi-mă vă rog măcar cu o consultaţie!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Adrian Țurcanu
  • Адвокат

Buna ziua. In cazul Dvs. este important sa stabiliti exact motivul bolii animalului de companie. Daca se va stabili ca aceasta este una dobindita dupa incheierea contractului de vinzare-cumparare (de ex. conditii de intretinere improprii), atunci nu purtati nici o raspundere pentru viciul ce vi se imputa si invers.

31 марта 2017