Vinieta

26 ноября 2017 86

Buna ziua. In legatura cu vinieta, am o masina cu numere de Germania pentru care am platit vinieta pe 180 zile pana pe 26 aprilie 2018. Eu masina o scot din Republica Moldova in martie, pentru a o inmatricula in Romania. Dupa aceea, ce tip de vinieta trebuie sa platesc pentru primele 180 zile - adica 85 euro, sau pentru urmatoarele 180 zile, adica 180 euro? Va multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Logic ar trebuie să fie menținută valabilitatea vinietei, cu atât mai mult dacă ve-ți prezenta un în scris care atestă faptul că a-ți înmatriculat automobilul din numerele germane în numerele romanești, totuși rămâne de întrebat cel mai bine poliția de frontieră, tel: (373-22) 259-717.

27 ноября 2017