Vreau sa infiintez club sportiv - echipa de fotbal pentru copii

27 марта 2017 1700

As vrea sa creez o "Asociatie Obsteasca" si anume o echipa de fodbal pentru copii. La Ministerul Justitiei mi-au spus ca trebue sa pregatesc un pachet necesar de documente. In ce consta acest pachet? Mersi mult.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Mariana Stratan
  • Адвокат

Gasiti pe site-ul Ministerului Justitiei lista de acte necesare pentru infiintarea unei asociatii obstetsi accesind urmatorul link: http://justice.gov.md/slidepageview.php?l=ro&idc=214

Tot acolo, puteti gasi si modele de acte necesare, inclusiv Statut, lista fondatori, proces-verbal de constituire, precum si rechizitele bancare pentru achitarea taxei de stat necesare pentru inregistrarea Asociatiei Obstesti.

27 марта 2017
Alexandru Ţurcan
  • Адвокат

Conform Legii sporturilor, va trebui sa obtineti si avizul federatiei de fotbal pentru infiintarea unui club de fotbal.

29 марта 2017