Vreau sa-mi restabilesc permisul

24 октября 2018 22

Vreau sa-mi restabilesc permisul care a fost suspendat pe 2 ani. Au trecut deja 1 si 4 luni. Insa dupa noua lege aceasta ccontraventie se sanctioneaza cu suspendare de la 6 luni pana la un an cu achitarea amenzii. Cum se depune cererea de aplicare a pedepsei dupa noile legi?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna, dvs, bănuiesc că acți fost privat de dreptul de a conduce vehiculul pe o perioadă de 2 ani. acțiunea pe care vă interesează o puteți face în temeiul art. 475 alin. (2) lit. c) din Codul Contravențional Revizuirea procesului contravenţional poate fi cerută dacă: legea nouă înlătură caracterul contravenţional... mai detaliat al faptei sau ameliorează situaţia contravenientului în a cărui privinţă nu a fost executată integral sancţiunea contravenţională;

24 октября 2018