Vreau sa plec din țară dar am datorii la incasso

3 августа 2018 327

Buna! Am luat un credit pentru o cunoscuta cu ideea ca ea îl va achita. Totul a fost bine pana luna trecuta, cand am fost telefonata de un agent al companii incasso prin care mi-a spus ca am datorii in valoare de 6.000 lei si daca nu achit, dosarul ajunge in judecata. Intrebarea este: cum as putea afla daca am interdictii de a pleca din tara?

Jurist comments 1

Cristian Papanaga
  • Адвокат

Veronica,
din cele expuse de dmn. nu rezultă neapărat că ați avea interdicția de a părăsi țara.
Pentru orice eventualitate, verificați! Citiți răspunsul la o întrebare similară. https://yavo.md/rus/raspunsuri/v/interdictie-de-parasire-a-tarii

Succese!

3 августа 2018