Zile libere de sarbatori

22 декабря 2017 41

Buna ziua! As dori o consultare ce tine de zilele libere de sarbatori. Eu lucrez conform unui grafic flexibil in sectorul privat si in ziua de 25 decembrie sunt la seviciu conform graficului si angajatorul imi spune ca eu trebuie sa lucrez si ca nu-mi va plati dublu si nici nu-mi va acorda o zi libera in loc si nici ordin nu va scrie in legatura cu aceasta zi, pe cind colegii mei stau acasa in aceasta zi. Eu pot refuza sa lucrez aceasta zi caci e zi libera pe republica? Multumesc anticipat!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Un răspuns mai detaliat îl găsiți în acest articol ( http://www.bizlaw.md/2016/12/21/cum-lucram-de-sarbatori-ce-spune-codul-muncii/ ).

22 декабря 2017