Accident pe trecerea de pietoni

25 september 2020 337

Mama mea a fost lovita pe trecerea de pietoniin timp ce traversa regulamentar. Dispun de probe video si sunt si martori. In procesul de intelegere cu cel care a cauzat accidentul, cum as putea sa calculez suma pentru despagubiri?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Ion,

Mergeți la medic să stabilească tratament pentru mama Dvs. si să prescrie medicamentele necesare. Calculați aceste cheltuieli, precum și lipsa de la serviciu (daca mama Dvs lucrează), adica adaugați suma care urma să o primească ca angajată pentru zilele absente de la serviciu. La fel, puteți solicita și... mai detaliat despăgubiri morale, pentru stres, incomoditate etc. în limita bunului simț desigur.

26 september 2020