Test ADN

13 july 2022 60

Bună ziua. Am un copil de 3 ani, tatăl căruia m-a părăsit la 3 luni de sarcină. Am încercat toate metodele pentru a-l obliga să facă test ADN și să achite pensie alimentară, însă fără succes, se eschivează. Cum procedez în cazul ăsta?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Ana, tata copilului e scris în certificat de naștere a copilului, dacă da nu este necesar de petrecut expertiza ADN, dacă nu atuncea instanța poate să-l oblige să treacă această expertiză, mai detailat puteți apela la viber de pe telefonul +37368669950.

15 july 2022