Am eu dreptul sa instalez uscator pentru rufe la balcon afara?

9 decembrie 2018 396

Buna ziua. Am procurat un apartament in bloc nou. Am eu dreptul sa instalez uscator pentru rufe la balcon afara? Din cate stiu, fiecare e in drept sa o faca si daca se doreste a nu avea astfel de instalatii se poate face doar cu vointa proprietarului. Locatarii sunt impusi si amenintati cu amenda in cazul instalarii uscatoarelor!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Dacă exista o hotărâre a Asociației coproproetarilor, prin care se interzice expres aceste instalații - nu aveti dreptul sa le instalați.

10 decembrie 2018