Am eu dreptul sa instalez uscator pentru rufe la balcon afara?

09 december 2018 396

Buna ziua. Am procurat un apartament in bloc nou. Am eu dreptul sa instalez uscator pentru rufe la balcon afara? Din cate stiu, fiecare e in drept sa o faca si daca se doreste a nu avea astfel de instalatii se poate face doar cu vointa proprietarului. Locatarii sunt impusi si amenintati cu amenda in cazul instalarii uscatoarelor!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Dacă exista o hotărâre a Asociației coproproetarilor, prin care se interzice expres aceste instalații - nu aveti dreptul sa le instalați.

10 december 2018