Apartament, viză de reședință

3 august 2022 87

Buna ziua. Am cumpărat un apartament, dar nu l-am scos de la evidență pe fostul proprietar și nici eu nu mi-am facut viza de resedinta acolo, deoarece nu sunt în țară. El are o fiica de 17 ani, careia vrea să-i facă buletin, cu viza de resedinta in apartamentul vizat. Întrebarea: nu voi avea pe viitor probleme?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Daca ati cumparat sunteti deja proprietar. Fostul proprietar nu poate pune la evidenta decat cu acordul proprietarului actual, chiar daca fostul proprietar mai are domiciliul la adresa respectiva.

4 august 2022