Apartament, viză de reședință

03 august 2022 87

Buna ziua. Am cumpărat un apartament, dar nu l-am scos de la evidență pe fostul proprietar și nici eu nu mi-am facut viza de resedinta acolo, deoarece nu sunt în țară. El are o fiica de 17 ani, careia vrea să-i facă buletin, cu viza de resedinta in apartamentul vizat. Întrebarea: nu voi avea pe viitor probleme?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Daca ati cumparat sunteti deja proprietar. Fostul proprietar nu poate pune la evidenta decat cu acordul proprietarului actual, chiar daca fostul proprietar mai are domiciliul la adresa respectiva.

04 august 2022