Au dreptul vecinii sa atarne videocamera si conditionerul pe peretele ce iese in curtea mea?

15 iunie 2017 122

Vecinii au construit peretii casei pe hotar. Au dreptul sa atarne videocamera si conditionerul pe peretele ce este in curtea mea? Umbla mereu si lucratorii vecinului in absenta mea.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu au dreptul ...adresati-va la politie ei trimit materialul la inspectia de stat in constructii ...peretele nu trebuie sa fie amplasat pe hotar!

15 iunie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Capitolul cu privire la Dreptul de vecinatate din Codul Civil prevede ca acesta trebuie sa pastreze o distanţă de hotar atunci când ridică o construcţie cee ce reiese că nu are nici un drept vecinul nu a avut nici un drept să construiască peretele pe hotarul dintre d-dvstr.

16 iunie 2017