Au dreptul vecinii sa atarne videocamera si conditionerul pe peretele ce iese in curtea mea?

15 june 2017 122

Vecinii au construit peretii casei pe hotar. Au dreptul sa atarne videocamera si conditionerul pe peretele ce este in curtea mea? Umbla mereu si lucratorii vecinului in absenta mea.

Lawyer comments 2

Călin Bobeică
  • Advocate

Nu au dreptul ...adresati-va la politie ei trimit materialul la inspectia de stat in constructii ...peretele nu trebuie sa fie amplasat pe hotar!

15 june 2017
Andrei Domenco
  • Advocate

Capitolul cu privire la Dreptul de vecinatate din Codul Civil prevede ca acesta trebuie sa pastreze o distanţă de hotar atunci când ridică o construcţie cee ce reiese că nu are nici un drept vecinul nu a avut nici un drept să construiască peretele pe hotarul dintre d-dvstr.

16 june 2017