Care este procedura daca o persoana juridica inchiriaza un imobil de la o persoana fizica?

10 octombrie 2022 40

Salut! Cum se procedeaza in cazul cand o persoana juridica inchiriaza un imobil de la o persoana fizica. Ce acte se elibereaza? Cum se efectueaza plata - se poate face in numerar sau doar prin transfer bancar?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Catalin. de dorit să încheiați un contract de încheiere, achitarea să aibă loc prin transferul bancar pentru a evita controale de la organul fiscal.

11 octombrie 2022