Care este procedura daca o persoana juridica inchiriaza un imobil de la o persoana fizica?

10 октября 2022 40

Salut! Cum se procedeaza in cazul cand o persoana juridica inchiriaza un imobil de la o persoana fizica. Ce acte se elibereaza? Cum se efectueaza plata - se poate face in numerar sau doar prin transfer bancar?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Catalin. de dorit să încheiați un contract de încheiere, achitarea să aibă loc prin transferul bancar pentru a evita controale de la organul fiscal.

11 октября 2022