Cat costa de facut un testament cu deplasare?

7 mai 2019 62

Buna! Cat costa de facut un testament cu deplasare? La moment persoana care doreste sa semneze testamentul se afla in spital si doreste sa faca un testament. E posibil cu deplasare si cat mai urgent?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Nu există taxă fixă pentru actul în cauză, urmează sa consultați notarii pentru a identifica cel mai convenabil preț, el diferă, totodată nu toți notarii o sa fie de acord să se deplaseze în teritoriu.

8 mai 2019