Cat costa de facut un testament cu deplasare?

07 may 2019 62

Buna! Cat costa de facut un testament cu deplasare? La moment persoana care doreste sa semneze testamentul se afla in spital si doreste sa faca un testament. E posibil cu deplasare si cat mai urgent?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Nu există taxă fixă pentru actul în cauză, urmează sa consultați notarii pentru a identifica cel mai convenabil preț, el diferă, totodată nu toți notarii o sa fie de acord să se deplaseze în teritoriu.

08 may 2019