Cota-parte din bunul proprietate comună în devălmășie

21 iulie 2020 34

Buna ziua. Pot procura cota parte a sotiei din bunul imobil dobândit in timpul căsătoriei? Care este procedura?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
pentru inceput necesar acordul soției, daca acesta există, mergeți la notar, daca nu sunteți divorțați, procurarea nuva avea mare rezultate, or bunul obținut se va considera proprietate comuna a soților(iar).
Întocmiți un contract matrimonial, sau divorț pentru a nu mai apărea drept coproprietari.

21 iulie 2020