Cum aș putea beneficia gratis de serviciile unui avocat ?

9 decembrie 2021 65

Buna ziua. Am nevoie de un avocat ca să mă ajute să rezolv un litigiu cu un agent economic, care nu și-a îndeplinit obligațiile contractuale.

Jurist comments 2

Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua, va indemn sa vedeti legea cu privire la asistenţa juridică garantată de stat, art.19-22,
In cazul in care nu va incadrati in nici unul din aliniatele respective , din pacate nu puteti beneficia de avocat gratuit.
Referitor la litigiul dvs, imi puteti descrie situatia si va pot ajuta cu pasii... mai detaliat pe care urmeaza sa ii faceti si intocmirea tuturor actelor pentru instanta.
Contactati-ma pe email. filip.rotaru98@gmail.com

10 decembrie 2021
M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Și eu pot să vă ajut, în caz dacă mai aveți nevoie.

13 decembrie 2021