Cum pot ajunge acasa?

4 aprilie 2020 145

Buna ziua. Am nevoie mare de ajutor. Sunt blocat de trei zile in vama Nadlac dintre Ungaria si România - nu mă lasă sa traversez România pentru ca am avut interdictie in Europa si nu am putut pleca la timp acasa. Am depasit termenul de zece zile din cauza problemelor legate de Covid-19. Am apelat unde am putut - toate ambasadele din Moldova, România, Ungaria, Cehia, dar nu am niciun raspuns si niciun ajutor. Am apelat si la Guvernul Republicii Moldova - iarasi nimic. Stau de 4 zile in drum, fara mancare, apa, nemaivorbind de odihna. Va rog foarte mult sa fiu ajutat!

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Cristina. Vedeți aici răspuns la întrebarea dumneavoastră: https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/interdictie-pe-intreg-teritoriul-ue

14 mai 2020