Cum pot declara provenienta banilor, daca nu sunt angajat oficial?

21 decembrie 2019 438

Buna ziua. Vreau sa cumpar un imobil la pret de 20 mii €. Astazi sm fost la notar si mi-a refuzat incheierea contractului de vanzare-cumparare din motiv ca nu pot demonstra provenienta banilor. Imobilul il procuram cu sotia, cate 1/2 fiecare. Cum pot declara provenienta banilor (10 mii €), daca nu sunt angajat oficial?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

În situație respectivă nu trebuie să declarați și probați provenința banilor.

Adresați-vă repetat iar în caz contrar la un alt notar din circumscripție.

24 decembrie 2019