Cum pot declara provenienta banilor, daca nu sunt angajat oficial?

21 december 2019 438

Buna ziua. Vreau sa cumpar un imobil la pret de 20 mii €. Astazi sm fost la notar si mi-a refuzat incheierea contractului de vanzare-cumparare din motiv ca nu pot demonstra provenienta banilor. Imobilul il procuram cu sotia, cate 1/2 fiecare. Cum pot declara provenienta banilor (10 mii €), daca nu sunt angajat oficial?

Lawyer comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Buna ziua,

În situație respectivă nu trebuie să declarați și probați provenința banilor.

Adresați-vă repetat iar în caz contrar la un alt notar din circumscripție.

24 december 2019