Cum sa aflu de unde am amenda, daca nu am facut ceea ce mi se incrimineaza?

2 decembrie 2019 40

Mi-am facut card bancar pentru pensie, deoarece am grupa de invaliditate si indemnizatia pentru cresterea copilului. Mi s-a pus sechestru pe niste bani din cont. M-am adresat la banca, acolo mi-au dat numarul de telefon al unui executor judecatoresc. Am sunat si raspunsul a fost de necrezut. Am o amenda de care nici nu aveam idee, pentru un caz care nici nu a fost. Ajutati-ma, va rog, cum sa-mi intorc banii?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Galna,
Trebuie sa mergeti la executor, sa faceti cunostinta cu dosarul sa vedeti cine a aplicat amenda. Dupa aceea sa mergeti sa faceti cunostinta cu acel dosar in baza caruia sa aplicat amenda. si sa contestat. Doar dupa aceea urmeaza sa intoarceti executarea.

2 decembrie 2019