Cum sa aflu de unde am amenda, daca nu am facut ceea ce mi se incrimineaza?

02 december 2019 40

Mi-am facut card bancar pentru pensie, deoarece am grupa de invaliditate si indemnizatia pentru cresterea copilului. Mi s-a pus sechestru pe niste bani din cont. M-am adresat la banca, acolo mi-au dat numarul de telefon al unui executor judecatoresc. Am sunat si raspunsul a fost de necrezut. Am o amenda de care nici nu aveam idee, pentru un caz care nici nu a fost. Ajutati-ma, va rog, cum sa-mi intorc banii?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Galna,
Trebuie sa mergeti la executor, sa faceti cunostinta cu dosarul sa vedeti cine a aplicat amenda. Dupa aceea sa mergeti sa faceti cunostinta cu acel dosar in baza caruia sa aplicat amenda. si sa contestat. Doar dupa aceea urmeaza sa intoarceti executarea.

02 december 2019