Deschiderea moștenirii

15 august 2023 3

Bună ziua. Vă rog să-mi spuneți: moștenirea se deschide la notar din momentul depunerii actelor la notar sau din momentul publicării anunțului în Monitorul Oficial? Când va fi plasat anunțul pe pagina Camerei Notariale despre deschiderea moștenirii: după depunerea actelor sau după publicarea anunțului în Monitorul Oficial?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Buna ziua, din momentul înregistrarii declarației de acceptare a moștenirii.

16 august 2023