Deschiderea moștenirii

15 августа 2023 3

Bună ziua. Vă rog să-mi spuneți: moștenirea se deschide la notar din momentul depunerii actelor la notar sau din momentul publicării anunțului în Monitorul Oficial? Când va fi plasat anunțul pe pagina Camerei Notariale despre deschiderea moștenirii: după depunerea actelor sau după publicarea anunțului în Monitorul Oficial?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат

Buna ziua, din momentul înregistrarii declarației de acceptare a moștenirii.

16 августа 2023