După achitare, peste cat timp se scoate sechestru?

29 august 2022 67

Buna ziua. Pe cardul salarial a fost aplicat sechestru. După achitare, contul încă nu este deblocat. Ce pot sa fac si unde sa ma adresez?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar

Buna ziua

Daca sechestrul a fost aplicat de catre Executorul Judecatoresc adresativa la el. De dorit in scris sa va adresati ca in legatura cu achitarea integrala a datoriei soliciti sa fie incetata procedura de executare in privinta dvs si radiate toate masurile de asigurare dispuse fata de dvs in cadrul... mai detaliat procedurii de executare silita. Succes

3 septembrie 2022