După achitare, peste cat timp se scoate sechestru?

29 august 2022 67

Buna ziua. Pe cardul salarial a fost aplicat sechestru. După achitare, contul încă nu este deblocat. Ce pot sa fac si unde sa ma adresez?

Jurist comments 1

  • Advocate trainee

Buna ziua

Daca sechestrul a fost aplicat de catre Executorul Judecatoresc adresativa la el. De dorit in scris sa va adresati ca in legatura cu achitarea integrala a datoriei soliciti sa fie incetata procedura de executare in privinta dvs si radiate toate masurile de asigurare dispuse fata de dvs in cadrul... mai detaliat procedurii de executare silita. Succes

03 september 2022