Facilitati constructii din 01.11.2023

7 decembrie 2023 3

Buna ziua. Sunt pensionara cu varsta si stagiu de cotizare complet. Lucrez la o firma de constructii cu program de 2 ore/zi (contabil). Pot avea functie de baza, pentru a beneficia de facilitati? Conditia de salariu o indeplinesc, conform timpului de munca lucrat. Firma nu mai are alt contabil. Pana la 01.11.2023 facilitatile nu erau conditionate de "functia de baza". Va multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Dna Maria, bună ziua,

Ați putea să ne spuneți la ce fel de facilități vă referiți mai exact?

Vă mulțumesc anticipat pentru detalii.

Cu respect,
Igor Brinișter

7 decembrie 2023