Facilitati constructii din 01.11.2023

07 december 2023 4

Buna ziua. Sunt pensionara cu varsta si stagiu de cotizare complet. Lucrez la o firma de constructii cu program de 2 ore/zi (contabil). Pot avea functie de baza, pentru a beneficia de facilitati? Conditia de salariu o indeplinesc, conform timpului de munca lucrat. Firma nu mai are alt contabil. Pana la 01.11.2023 facilitatile nu erau conditionate de "functia de baza". Va multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Dna Maria, bună ziua,

Ați putea să ne spuneți la ce fel de facilități vă referiți mai exact?

Vă mulțumesc anticipat pentru detalii.

Cu respect,
Igor Brinișter

07 december 2023