Factura la gaz exagerata

23 ianuarie 2018 67

Cum as putea rezolva o problema legata de Chisinau-Gaz? Avind doar un aragaz cu 4 ochiuri pe luna octombrie si jumatate din luna noiembrie am primit factura pe gaz 5.100 leu (mentionez ca cazan nu avem). La cererea mea de a veni si verifica, eu suportind toate cheltuielele de demontare a contorului si montare si expertiza contorului. Tot ei m-au indrumat sa scriu o cerere de recalcul ca pina la urma sa mi se refuze si sa-mi zica sa achit toata suma ca ei nu au gasit nici o problema. La cererea mea de a mi se explica au zis sa stau cuminte sa astept ca mi-au expediat o scrisoare si acolo tot scrie (scrisoarea nu am primit-o nici in ziua de azi) desi au zis ca e trimisa de pe 15.01.2018. Unde as putea sa ma adresez ca deja am primit mesaj ca daca nu achit voi fi deconectata. Merci frumos.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Încercați să mergeți nemijlocit la Chișinău-Gaz să clarificați situația. Dacă nu reușiți, formulați o interpelare oficială către ei, pentru a primi răspunsul dorit. Iar dacă nu reușiți nici așa, adresați-vă la Agenția pentru Protecția Consumatorilor și Supravegherea Pieței. Cei de acolo vă vor oferi cu siguranță o soluție.

Succese!

27 ianuarie 2018