Îmi trebuie procură de la fosta soție?

3 februarie 2018 109

Bună ziua. Eu sunt divorțat cu soția de 2 ani. Copiii au rămas cu mine, am hotărârea de la judecată, ea trăiește in Israel. Eu vreau să plec în Polonia pe 4-5 zile. Îmi trebuie procură de la fosta soție?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Vreți să mergeți împreună cu copiii?
În cazul în care aceasta este o vizita de scurta durată este suficient ca unul din părinți sa însoțească copiii. În cazul în care copiii pleacă peste hotare cu scopul de a se stabili cu traiul permanent este necesară o declarație notarială eliberată de... mai detaliat soțul care locuiește separat de copii.

3 februarie 2018
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii
3 februarie 2018