La locul de munca contactez zilnic cu sute de clienti

1 iulie 2020 100

Buna ziua! La locul de munca contactez zilnic cu sute de clienti, dar angajatorul ne pune la dispozitie doar 2 masti pentru o perioada de o luna, motivand ca n-are de unde sa ne dea mai multe. Unde pot sa ma adresez pentru un ajutor, pentru ca mi se incalca drepturile de angajat?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Sunteți în drept să vă adresați câte o petiție în adresa Inspectoratului de Stat al Muncii, Centrului de Sănătate Publică, cât și la Poliție.

Succes.

2 iulie 2020
Pesterean Angela

Va multumes mult.

13 septembrie 2022