La locul de munca contactez zilnic cu sute de clienti

01 july 2020 100

Buna ziua! La locul de munca contactez zilnic cu sute de clienti, dar angajatorul ne pune la dispozitie doar 2 masti pentru o perioada de o luna, motivand ca n-are de unde sa ne dea mai multe. Unde pot sa ma adresez pentru un ajutor, pentru ca mi se incalca drepturile de angajat?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Sunteți în drept să vă adresați câte o petiție în adresa Inspectoratului de Stat al Muncii, Centrului de Sănătate Publică, cât și la Poliție.

Succes.

02 july 2020
Pesterean Angela

Va multumes mult.

13 september 2022