Legea cu privire la amnistia 2021 a fost publicata?

3 ianuarie 2022 280

Bună ziua. Îmi poate spune cineva daca este publicata legea cu privire la amnistie (o găsesc doar pe cea din 2016)? Și dacă puteți să-mi dați link-ul, va rog! Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 2

Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua! Da.
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=129275&lang=ro

În cazul în care o să aveți nevoie de ajutor în aplicarea acestei legi, o să puteți să mă contactați.

3 ianuarie 2022
  • Jurisconsult

Buna dl. Ion, lega cu privire la amnistie puteți găsi în ultimul Monitor Oficial a a.2021.

4 ianuarie 2022