Legea privind tichetele de masă

8 februarie 2018 61

Buna ziua. Cum pot afla daca Legea privind tichetele de masă este valabila pentru bugetari (din sfera educatie și nu numai)?

Jurist comments 1

Download discussion
Marina Bzovii
  • Avocat-stagiar
  • Dreptul civil
  • Alte domenii
  • Dreptul muncii
  • Dreptul familiei
  • Dreptul afacerilor

Legea cu privire la tichetele de masa este aplicabila inclusiv unitatilor bugetare, doar ca conditiile de acordare a tichetelor se stabilesc de Guvern. Tin sa atentionez ca acordarea tichetelor de masa este facultativa, nicidecum nu reprezinta o obligatie pentru angajator (Art. 3 alin (6) Legea cu privire la tichetele de... mai detaliat masa).

8 februarie 2018