Legea privind tichetele de masă

08 february 2018 61

Buna ziua. Cum pot afla daca Legea privind tichetele de masă este valabila pentru bugetari (din sfera educatie și nu numai)?

Jurist comments 1

Marina Bzovii
  • Advocate trainee

Legea cu privire la tichetele de masa este aplicabila inclusiv unitatilor bugetare, doar ca conditiile de acordare a tichetelor se stabilesc de Guvern. Tin sa atentionez ca acordarea tichetelor de masa este facultativa, nicidecum nu reprezinta o obligatie pentru angajator (Art. 3 alin (6) Legea cu privire la tichetele de... mai detaliat masa).

08 february 2018