Mama solitara

9 noiembrie 2019 19

Buna ziua. Sunt mama solitara, am un copil de un anișor. As putea sa beneficiez de vreun ajutor ceva? Unde am viza de reședință nu mi-au acceptat cererea pentru ajutor social. Unde as putea sa ma adresez?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
De exemplu pentru compensatii la serviciile comunale, adreseaza-te la primarie.
Totodata, pentru copil ai dreptul la indemnizatie de concediu de ingrjire a copilului pina la virsta de 3 ani (daca lucrezi).

21 noiembrie 2019