Mama solitara

09 november 2019 19

Buna ziua. Sunt mama solitara, am un copil de un anișor. As putea sa beneficiez de vreun ajutor ceva? Unde am viza de reședință nu mi-au acceptat cererea pentru ajutor social. Unde as putea sa ma adresez?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
De exemplu pentru compensatii la serviciile comunale, adreseaza-te la primarie.
Totodata, pentru copil ai dreptul la indemnizatie de concediu de ingrjire a copilului pina la virsta de 3 ani (daca lucrezi).

21 november 2019