Mi-am schimbat numele de familie dupa ce am depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane

1 februarie 2020 124

Am depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane pana la casatorie (aveam alt nume de familie). Peste 2 ani m-am casatorit si mi-am schimbat familia si viza de resedinta. Va fi o problema la obtinerea actelor românești? Nu am primit niciun raspuns pana acum?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Ar fi cazul să completați dosarul cu actul de căsătorie pentru a obține certificatul de cetățenie română cu datele noi

15 mai 2020