Mi-am schimbat numele de familie dupa ce am depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane

01 february 2020 124

Am depus dosarul pentru redobandirea cetateniei romane pana la casatorie (aveam alt nume de familie). Peste 2 ani m-am casatorit si mi-am schimbat familia si viza de resedinta. Va fi o problema la obtinerea actelor românești? Nu am primit niciun raspuns pana acum?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Ar fi cazul să completați dosarul cu actul de căsătorie pentru a obține certificatul de cetățenie română cu datele noi

15 may 2020