Nu lucrez si nu am proprietati

1 iunie 2020 85

Care sunt actiunile executorului in caz ca trebuie sa achit datoriile la credite, dar nu am nici proprietati si nici salariu (de 3 luni nu imi pot gasi de lucru)? E posibil ca dupa judecata sa se astepte cateva luni pana ma anganez, si deja dupa sa imi ia din salariu 50%?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Ion,

Executorul va întreprinde și alte măsuri, de exemplu interdicția de perfectare acte de stare civilă, interdicția de a parasi țara.

Când o să vă angajați executorul poate reține din salariu maxim 20%.

1 iunie 2020