Nu lucrez si nu am proprietati

01 june 2020 85

Care sunt actiunile executorului in caz ca trebuie sa achit datoriile la credite, dar nu am nici proprietati si nici salariu (de 3 luni nu imi pot gasi de lucru)? E posibil ca dupa judecata sa se astepte cateva luni pana ma anganez, si deja dupa sa imi ia din salariu 50%?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Ion,

Executorul va întreprinde și alte măsuri, de exemplu interdicția de perfectare acte de stare civilă, interdicția de a parasi țara.

Când o să vă angajați executorul poate reține din salariu maxim 20%.

01 june 2020