Pensia alimentara copil

2 august 2019 109

Buna ziua. Fostul soț nu plătește pensia alimentară de mai mult de 1 an. Am scris executorului judecătoresc la care se afla titlul executoriu o cerere de a fi tras la răspundere contraventionala si executorul l-a dat în judecată. Urmează să ne prezentăm toți aproximativ într-o lună la judecatorie. Întrebarea este: mai trebuie de scris careva cereri la judecătorie, am probe că el lucrează (convorbiri telefonice) pentru că oficial e șomer. In ce mod pot sa le prezint? In citație scrie că este recomandabil ca părțile să se expună in scris. Mersi anticipat.

Jurist comments 2

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Încercați să prezentați poziția Dvs. în formă scrisă, anexând probele de care dispuneți (convorbile telefonice) pe un suport material sau magnetic (flash, CD).

Succese!

3 august 2019

Multumesc pt rs doar că nu îmi este clar ce fel de cerere sa dau? Exista vre-un model anume?

8 august 2019