Pensia alimentara copil

02 august 2019 109

Buna ziua. Fostul soț nu plătește pensia alimentară de mai mult de 1 an. Am scris executorului judecătoresc la care se afla titlul executoriu o cerere de a fi tras la răspundere contraventionala si executorul l-a dat în judecată. Urmează să ne prezentăm toți aproximativ într-o lună la judecatorie. Întrebarea este: mai trebuie de scris careva cereri la judecătorie, am probe că el lucrează (convorbiri telefonice) pentru că oficial e șomer. In ce mod pot sa le prezint? In citație scrie că este recomandabil ca părțile să se expună in scris. Mersi anticipat.

Jurist comments 2

Iulian Moraru
  • Legal consultant

Bună ziua!

Încercați să prezentați poziția Dvs. în formă scrisă, anexând probele de care dispuneți (convorbile telefonice) pe un suport material sau magnetic (flash, CD).

Succese!

03 august 2019

Multumesc pt rs doar că nu îmi este clar ce fel de cerere sa dau? Exista vre-un model anume?

08 august 2019