Poate executorul sa vanda apartamentul, daca acesta nu a fost pus in gaj?

4 iulie 2024 3

Buna ziua. Am luat un credit si in prezent soldul pe care trebuie sa-l rambursez constituie 230.000 lei. Dosarul a ajuns la executor si acesta a aplicat sechestru pe masina, conturi, apartament. Intrebarea mea este: poate executorul sa vanda apartamentul meu (in care locuiesc), daca acesta nu a fost pus in gaj? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Victor, executorul judecătoresc e în drept să pună la vânzare apartamentul DVS, ei au așa dreptruri, suma de creditare e mare, v-a fi mai mult de 230 000lei, când se v-a examina cauza .

6 iulie 2024