Poate executorul sa vanda apartamentul, daca acesta nu a fost pus in gaj?

04 july 2024 3

Buna ziua. Am luat un credit si in prezent soldul pe care trebuie sa-l rambursez constituie 230.000 lei. Dosarul a ajuns la executor si acesta a aplicat sechestru pe masina, conturi, apartament. Intrebarea mea este: poate executorul sa vanda apartamentul meu (in care locuiesc), daca acesta nu a fost pus in gaj? Multumesc!

Lawyer comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Victor, executorul judecătoresc e în drept să pună la vânzare apartamentul DVS, ei au așa dreptruri, suma de creditare e mare, v-a fi mai mult de 230 000lei, când se v-a examina cauza .

06 july 2024