Pot eu sa conduc un autovehicol fara procura

4 octombrie 2017 75

Stapinu care mi-a vindut masina nu ma e in viata si nu pot prelungi procura.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da, legislația în vigoare a exclus obligația conducătorului de a deține procura etc.

4 octombrie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Cu titlu de adăugare, din conținutul speței reiese că dvs nu a-ți întomit careva acte când a avut loc vânzarea-cumpărarea automobilului ceea ce duce la idea că automobilul poate fi moștenit de succesorii defunctului deoarece acesta legal nu vă aparține.

4 octombrie 2017